Підтвердження (нострифікація) дипломів про вищу освіту в Польщі

Визнання іноземного диплома дає право на продовження освіти та професійну діяльність в Польщі і здійснюється в індивідуальному порядку. Щоб диплом визнали в Польщі, необхідно звернутися в Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Для визнання диплома, потрібно надати наступні документи:
- заяву про визнання диплома про вищу освіту;
- оригінал диплома та додаток до нього, отримані в Україні;
- завірена копія оригіналу диплома і додатка;
- переклад польською оригіналу диплома і додатка.
    На підставі результатів перевірки та порівняльного аналізу навчальної програми, приймається рішення про визнання диплома про вищу освіту. Якщо ж ваша програма відрізнялася від польського стандарту, вам буде запропоновано продовжити навчання або пройти процедуру нострифікації.

Нострифікація здійснюється науковими радами польських ВНЗ, акредитованих державою. Профіль диплома, що вимагає підтвердження, і профіль ВНЗ повинні збігатися. У випадках, якщо спеціалізація за дипломом не вписується в рамки однієї кафедри, ректор, за заявою здобувача, може сформувати раду з фахівців різних напрямків.
    До заяви про нострифікацію слід додати такі документи:
- довідку про потребу підтвердження диплому (надає Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego);
- оригінал і копію диплома та додатка до нього;
- переклад на польську оригіналу диплома і додатка до нього;
- копію свідоцтва/атестата про середню освіту;
- переклад польською свідоцтва/атестата про середню освіту;
- біографію заявника польською мовою;
- заяву-декларацію про те, що диплом не був нострифікованих раніше в польських ВНЗ.
    Документи подаються в ректорат обраного ВНЗ або в Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    У призначений час здобувач проходить співбесіду польською мовою, в результаті якої члени ради ВНЗ повинні підтвердити рівень знань, заявлений в дипломі.