Про кафедру

    Одним з результатів наукових досліджень кафедри став цикл робіт, виконаних за темою: «Автомобілі високоефективної прохідності на основі модульної побудови їх конструкцій», висунутий на здобуття Державної премії України в 2007 році в галузі науки та техніки.

    Керівник проекту - голова правління ПАТ "ВЕПР" кандидат технічних наук Пилипенко Володимир Іванович.

    Науковий виконавець проекту - завідувач кафедри автомобілів і тракторів, доктор технічних наук, професор Солтус Анатолій Петрович.

    В результаті проведеного циклу робіт було створене сімейство автомобілів високоефективної прохідності ВЕПР, яке включає такі моделі: повнопривідний вантажопасажирський автомобіль загального призначення ВЕПР-К «Командир», повнопривідний вантажний автомобіль загального призначення ВЕПР-М «Мисливець», броньований повнопривідний спеціальний автомобіль ВЕПР-С «Спеціальний». Автомобіль цього сімейства ВЕПР-С «Спеціальний» з броньованим кузовом-кунг використовується Донецьким заводом «Топаз» для комплектації найсучаснішої системи радіоелектронного захисту «Мандат БЕ1» та демонструвався 2005 року в складі комплексу «Мандат БЕ1» на виставці військової техніки в Абу-Дабі (ОАЕ).

ВЕПР-К "Командир"
ВЕПР-Мисливець

ВЕПР-М "Мисливець
ВЕПР-Командир

ВЕПР-С "Спеціальний"
ВЕПР-Командир

ВЕПР-С "Мандат-Б1Е"
ВЕПР-Командир