Співпраця з провідними фахівцями підприємств

Лабораторна робота з провідним фахівцем з організації гаражного господарства КрНУ

9 жовтня на кафедрі автомобілів і тракторів була проведена лабораторна робота з дисципліни «Конструкція двигунів» за участю провідного фахівця з організації гаражного господарства КрНУ Черниша А.А.

Тема лабораторної роботи – «Конструкція систем мащення та охолодження».

Під час занять розглянуті особливості конструкції систем мащення та охолодження двигунів внутрішнього згоряння легкових та вантажних автомобілів. На прикладі вузлів та агрегатів двигунів ВАЗ, КрАЗ, ГАЗ, Skoda, Volkswagen, BMW та інших детально розглянута будова та принцип роботи оливних та рідинних насосів, радіаторів, фільтрів, термостатів та ін.

Лабораторна робота з науковим фахівцем МАНУ

28 вересня 2020 р. на кафедрі автомобілів і тракторів була проведена лабораторна робота в групі АТ-18-1 з дисципліни «Основи технічної діагностики автомобіля» за участю наукового співробітника відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України» Атамася А.І.

Темою лабораторної роботи було діагностування паливного насосу високого тиску дизеля за осцилограмою вібрації.

Даний метод діагностування дозволяє визначити нерівномірність подачі палива паливним насосом без зняття паливної апаратури з автомобіля, що значно економить час діагностування. Для реалізації методу застосовуються сучасні цифрові вимірювальні комплекси з датчиками вібрації.

Атамась А.І. є випускником кафедри автомобілів і тракторів (2007 р.), захистив кандидатську дисертацію.

Атамась А.І. співпрацює з викладачами кафедри в напрямі створення та впровадження до навчального процесу цифрових вимірювальних комплексів. Наразі триває сумісна робота зі створення цифрового вимірювального комплексу для визначення концентрацій шкідливих компонентів у відпрацьованих газах автомобіля.

16 вересня на кафедрі автомобілів і тракторів була проведена лабораторна робота з дисципліни «Конструкція автотранспортних засобів» за участю провідного фахівця з організації гаражного господарства КрНУ Черниша А.А.
    Тема лабораторної роботи – «Конструкція коробок передач». Під час занять розглянуті особливості конструкції коробок передач легкових та вантажних автомобілів. На прикладі КП автомобілів ВАЗ, КрАЗ, ЗІЛ, УАЗ, Volkswagen, Mercedes-Benz, Ford, Fiat та інших детально розглянута будова та принцип роботи двовалових, тривалових та багато валових конструкцій.
    Черниш А.А. є випускником кафедри автомобілів і тракторів (1996 р.), працює на кафедрі з 1996 по 2020 рік. За час роботи на кафедрі захистив кандидатську дисертацію.
    Черниш А.А. співпрацює з викладачами кафедри в напрямі дослідження кермових приводів транспортних засобів з двома керованими мостами та ходимості шин автомобілів.