Співпраця з провідними фахівцями підприємств

Лекція технічного директора ПрАТ «АвтоКрАЗ»

У грудні 2020 року на кафедрі автомобілів і траторів відбулася он-лайн лекція фахівця-практика з одного із машинобудівних підприємств міста.    Лекцію для студентів, що навчаються за спеціальністю 274 – «Автомобільний транспорт», провів технічний директор ПрАТ «АвтоКрАЗ» к.т.н. Дунь С.В.

Тема лекції: «Ефективність експлуатації колісних транспортних засобів різних компонувальних схем та типів кузовів спираючись на досвід виробництва вантажних автомобілів».

Лабораторна робота з провідним фахівцем автомобільного господарства

23 листопада 2020 року на кафедрі автомобілів і тракторів відбулася лабораторна робота з дисципліни «Основи технічної діагностики автомобілів».
    Робота проводилася он-лайн з використанням електронного засобу дистанційного навчання ZOOM.

Лабораторну роботу для студентів зі спеціальності 274 – «Автомобільний транспорт», провів провідний фахівець, директор ФОП Морозов Є.С.
    Тема лабораторної роботи: «Вимірювання потужності двигуна методом безстендового діагностування».

Лабораторна робота з провідним фахівцем з організації гаражного господарства КрНУ

9 жовтня 2020 року на кафедрі автомобілів і тракторів була проведена лабораторна робота з дисципліни «Конструкція двигунів» за участю провідного фахівця з організації гаражного господарства КрНУ Черниша А.А.

Тема лабораторної роботи – «Конструкція систем мащення та охолодження».

Під час занять розглянуті особливості конструкції систем мащення та охолодження двигунів внутрішнього згоряння легкових та вантажних автомобілів. На прикладі вузлів та агрегатів двигунів ВАЗ, КрАЗ, ГАЗ, Skoda, Volkswagen, BMW та інших детально розглянута будова та принцип роботи оливних та рідинних насосів, радіаторів, фільтрів, термостатів та ін.

Лабораторна робота з науковим фахівцем МАНУ

28 вересня 2020 року на кафедрі автомобілів і тракторів була проведена лабораторна робота в групі АТ-18-1 з дисципліни «Основи технічної діагностики автомобіля» за участю наукового співробітника відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України» Атамася А.І.

Темою лабораторної роботи було діагностування паливного насосу високого тиску дизеля за осцилограмою вібрації.

Даний метод діагностування дозволяє визначити нерівномірність подачі палива паливним насосом без зняття паливної апаратури з автомобіля, що значно економить час діагностування. Для реалізації методу застосовуються сучасні цифрові вимірювальні комплекси з датчиками вібрації.

Атамась А.І. є випускником кафедри автомобілів і тракторів (2007 р.), захистив кандидатську дисертацію.

Атамась А.І. співпрацює з викладачами кафедри в напрямі створення та впровадження до навчального процесу цифрових вимірювальних комплексів. Наразі триває сумісна робота зі створення цифрового вимірювального комплексу для визначення концентрацій шкідливих компонентів у відпрацьованих газах автомобіля.

16 вересня 2020 року на кафедрі автомобілів і тракторів була проведена лабораторна робота з дисципліни «Конструкція автотранспортних засобів» за участю провідного фахівця з організації гаражного господарства КрНУ Черниша А.А.
    Тема лабораторної роботи – «Конструкція коробок передач». Під час занять розглянуті особливості конструкції коробок передач легкових та вантажних автомобілів. На прикладі КП автомобілів ВАЗ, КрАЗ, ЗІЛ, УАЗ, Volkswagen, Mercedes-Benz, Ford, Fiat та інших детально розглянута будова та принцип роботи двовалових, тривалових та багато валових конструкцій.
    Черниш А.А. є випускником кафедри автомобілів і тракторів (1996 р.), працює на кафедрі з 1996 по 2020 рік. За час роботи на кафедрі захистив кандидатську дисертацію.
    Черниш А.А. співпрацює з викладачами кафедри в напрямі дослідження кермових приводів транспортних засобів з двома керованими мостами та ходимості шин автомобілів.

Практичне заняття на підприємстві

У травні 2018 року на базі ТОВ «Єристівський ГЗК» було проведено виїзне практичне заняття з дисципліни «Технічна експлуатація автомобілів».

Заняття провів начальник цеху ремонту гірничого обладнання Таран С.А.

Тема практичної роботи – «Технологічне планування виробничих зон і дільниць».

Під час занять були розглянуті питання технології проведення робіт з ТО та поточного ремонту автомобілів, вимоги наукової організації праці на постах ТО та поточного ремонту, будівельні норми та стандарти яким повинні відповідати планувальні рішення зон і дільниць.

Студентів ознайомили з особливостями технологічного планування зон технічного обслуговування та поточного ремонту при обслуговуванні великогабаритних кар’єрних автосамоскидів.