Заходи з виховної роботи

Семінар «Академічна доброчесність»

    У листопаді 2021 року на кафедрі відбувся науковий семінар «Академічна доброчесність» для студентів кафедри.

    Семінар дозволив освітити та актуалізувати питання дотримання та порушення академічної доброчесності, зокрема було докладно розглянуто такі порушення, як академічний плагіат, самоплагіат, фальсифікацію та фабрикацію. Зміст семінару викликав значну зацікавленість учасників.

    Головний меседж семінару – дотримання принципів академічної доброчесності залежить від усіх учасників освітнього процесу.

Зустріч з представниками громадської організації

    У жовтні, на передодні Дня захисника України та Дня українського козацтва для студентів 1 курсу Інституту механічної інженерії, транспорту та природничих наук гр. АТ-21-1 (куратор Черниш А.А.) та ГМ-21-1 (куратор Вакуленко Р.А.) була організована зустріч з представниками Громадської організації «Об’єднання ветеранів війни та військових конфліктів «Бойове братство».

    У приміщеннях громадського об’єднання студенти зустрілися з її головою, депутатом Полтавської обласної Ради, полковником запасу Фещенко Олегом Володимировичем.

    Під час зустрічі Олег Володимирович розповів дуже багато цікавого про історію створення ГО «Бойове братство» та шляхи його розвитку. Розповів він і як від молодого лейтенанта дійшов до командира військової частини, а також багато цікавих історій про військову службу.

    Також студенти відвідали музей громадського об’єднання, дє мали можливість ознайомились з багатьма експонатами: видами озброєння, екіпіровки та військового спорядження. Загалом екскурсія пройшла у теплій та невимушеній атмосфері. По закінченні заходу студенти ділилися враженнями та отриманою інформацією.

Річниця аварії на Чорнобильській АЕС

    У квітні 2021 року на кафедрі автомобілів і тракторів студентам 1-4 курсів презентували матеріали пов’язані з 35-річницею аварії на Чорнобильській АЕС. Студенти переглянули презентацію, присвячену Чорнобильській катастрофі та відвідали виставку підготовлену у читальному залі університету.

    35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. 26-те квітня стало для України та для всього світу вісником великої трагедії в історії ядерної енергетики.

    Внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу, 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, а більше 100 тисяч – померли. Слід зазначити, що в Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

    Наше завдання – привернути увагу до цієї дати, щоб про неї знали та пам’ятали.

Семінар "Академічна доброчесність"

    Згідно з планом заходів щодо популяризації академічної доброчесності в вересні 2020 року на кафедрі автомобілів і тракторів відбувся семінар для здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійними програмами 274 - "Автомобільний транспорт" і 133 - "Галузеве машинобудування", на тему «Запобігання плагіату».

    Під час проведення семінару розглядались питання про основні правила академічної доброчесності, зокрема:
- форми порушення академічної доброчесності;
- що таке академічний плагіат та порушення авторських прав;
- як написати випускну роботу без плагіату;
- як проводиться перевірка роботи на плагіат.